Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

The X-Files / Dosije iks

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 The X-Files / Dosije iks taj Ned 07 Sep 2014, 20:39

Lilly

Moderator
Moderator
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dosije iks je američka televizijska serija (uglavnom naučnofantastičnog karaktera) čiji je autor Kris Karter. Serija je trajala devet sezona, od 1993. do 2002. godine, na mreži FOKS. Iz nje je 1998. proistekao film, a serija je predstavljala kritičarski i komercijalni uspeh, delom i zbog glavnih glumaca, Dejvida Dukovnija i Džilijan Anderson.
Dukovni je igrao Foksa Moldera, a Andersonova Dejnu Skali, dva agenta FBI-ja sa zadatkom da istražuju paranormalne fenomene. Sa zapletima kao što su teorije zavere o vanzemaljcima i vladina zataškavanja, serija je oponašala elemente epizoda iz nekih ranijih serija kao što su Zona sumraka i kultna serija TVIN PIKS, u kojoj se Dukovni pojavio kao agent-travestit koji radi za „Narkotike“. Serija je brzo postala popularna među američkim gledaocima.

2 Re: The X-Files / Dosije iks taj Ned 07 Sep 2014, 20:40

Lilly

Moderator
Moderator
Tvorac serije “Dosije X”: I dalje verujem da je ‘Istina tamo negde’

Mnogi smatraju devedesete „zlatnim dobom televizije“, jer je tada nastalo nekoliko vrhunskih emisija. Ponosan sam što ljudi ističu da je „Dosije X“ obeležio devedesete i da je pripadao tom „zlatnom dobu“ – kaže na početku ekskluzivnog razgovora autor „Dosijea X“ Kris Karter. Tvorac kultne serije, koja je etalon za žanr misterije, jedan je od 120 sagovornika u novom serijalu Nacionalne geografije „Devedesete: decenija koja nas je povezala“.
Dokumentarna mini-serija, koja počinje 14. septembra, vraća nas u vreme kada je Amerika izabrala Bila Klintona, kada smo stekli nove „Prijatelje“, učili uz „Sajnfeldove“ životne lekcije, „Nirvana“ je postala glas mlade generacije, a svi smo igrali uz „Makarenu“.

U Srbiji se ovih dana reprizira „Dosije“. Dopada li vam se kako je serija „ostarila“?
- Kad je sad pogledam, prvo na šta pomislim je: „Bože, kako smo svi bili mladi!“ Šalu na stranu, oduševljen sam i začuđen današnjom popularnošću „Dosijea X“. Sada tu seriju gledaju deca koja nisu bila ni rođena kada je nastala. To je, rekao bih, testament njene trajne vrednosti. Oduševljen sam što nešto što smo pisali i stvarali vole ljudi u Srbiji i širom sveta. Smatram, ipak, da najveću popularnost naš šou duguje maestralnim glumcimaDejvidu Duhovniju i Džilijen Anderson.
Da li ste razmišljali kako bi „Dosije“ izgledao u današnje vreme, sa specijalnim efektima i budžetom u rangu holivudskih blokbastera?
- Ponosan sam kako naša serija izgleda. Uvek smo se vodili filmskim pristupom, angažovali najbolje reditelje. Mislim da je „Dosije“ i danas popularan zato što je imao vrhunsku režiju. Bili smo i prvi šou koji je eksperimentisao sa mnogim tehnikama, posebno sa osvetljenjem. Većina epizoda bila je „mračna“, bio je to šou strave i našli smo najprikladnije mesto na svetu za njegovo snimanje – Vankuver.
„Dosije X“, „Milenijum“, „Posle“… više od dve decenije bavite se misterioznim silama – namerno ili slučajno?
- Svet je pun misterija, a i sam život je neka vrsta čuda. Interesuju me te stvari, velika i važna pitanja koja još ostaju bez odgovora. Te teme me i dalje inspirišu, u šta će se uveriti i gledaoci u Srbiji sa mojom novom serijom. Ponosan sam što je Nacionalna geografija procenila da je naš prethodni rad značajan i da smo obeležili devedesete.
Verujete li i danas da je „istina tamo negde“?
- Apsolutno! To je moja zvezda vodilja.

3 Re: The X-Files / Dosije iks taj Sre 03 Avg 2016, 01:46

Azor Ahai

Administrator
Administrator

4 Re: The X-Files / Dosije iks taj Sre 03 Avg 2016, 01:48

Azor Ahai

Administrator
Administrator

5 Re: The X-Files / Dosije iks taj Pet 12 Avg 2016, 21:06

Ordinary girl

Moderator
Moderator

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Razmena Midi&Kar Files

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu