Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Eurovision Song Contest

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 13 od 14]

121 Re: Eurovision Song Contest taj Čet 08 Jan 2015, 12:40

Lazar_

Administrator
Administrator
_lucian ::Čak i kad bismo pobedili, mislim da nikako ne bismo mogli da organizujemo jednu Evroviziju. To treba da bude spektakl, svetski nivo, a čisto sumnjam da mi imamo sredstva za tako nešto. Ipak, bilo bi lepo da barem imamo neki dobar plasman.
Mislim da Makedonija nema lošu pesmu, Daniel je super, mada bi možda po njih bolje bilo da peva na engleskom, šta znam.
Videćemo, tek treba mnoge zemlje da objave svoje predstavnike i pesme.
I ja isto mislim da ne bi mogli da organizujemo Evroviziju, mada kada smo mi bili "domaćini" 2008. godine nije bila toliko loše organizovana happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

122 Re: Eurovision Song Contest taj Pet 13 Feb 2015, 12:39

Ordinary girl

Moderator
Moderator
Favorit: Eric Saade u finalu švedskog izbora za Evroviziju!

Eric Saade nastavlja da živi svoj san – sjajni pevač koji je oduševio svet svojom pesmom “Popular” s kojom se i proslavio na jednoj od prošlih Evrovizija bez problema se plasirao u finale ovogodišnjeg švedskog izbornog takmičenja za Evroviziju.

Švedski Melodifestivalen sigurno je najjače izborno takmičenje za Evroviziju jer na njemu svake godine učestvuje veliki broj vrlo kvalitetnih muzičara a ove godine ih je čak 28 a podeljeni su u četiri polufinalne grupe. Samo prvih dvoje iz svake od njih direktno idu u finale a to je uspelo Ericu koji će biti jedan od favorita za konačan trijumf i odlazak na takmičenje koje se održava u Beču ovog maja! Hoće li Eric dobiti novu priliku da osvoji svet znaćemo 14. marta kad je finale Melodifestivalena.

123 Re: Eurovision Song Contest taj Pon 16 Feb 2015, 12:05

_Stefan

Administrator
Administrator
Bojana Stamenov predstavlja Srbiju na 60. Evroviziji

Pesma "Ceo svet je moj" autora Vladimira Grajića, koju izvodi Bojana Stamenov predstavljaće Srbiju krajem maja u Beču na jubilarnom, 60. takmičenju za Pesmu Evrovizije.

Radio televizija Srbije ove godine pružila je šansu mladim pevačima Aleksi Jeliću, Bojani Stamenov i Danici Krstić.

U televizijskom programu 15. februara Jelić se takmičio numerom “Vodi me”, Stamenov je izvela pesmu “Ceo svet je moj” a Krstić je pevala o “Suzama za kraj”. Autor sve tri kompozicije je Vladimir Grajić, autor “Molitve” sa kojom je Marija Šerifović 2007. pobedila na Pesmi Evrovizije. Tekstove za pomenute pesme pisala je Leontina Vukomanović.

Pobednička pesma odabrana je glasovima publike kraj malih ekrana i žirija u studiju RTS-a, koji su činili Ivan Ilić, Nevena Božović i Goran Stankov.

I žiri i publika najviše poena dali su Bojani Stamenov.

Ona se pevanjem bavi od svoje sedme godine. Završila je čak tri odseka u srednjoj muzičkoj školi - gitara, lauta i renesansno pevanje. Bila je finalista šou-programa „Ja imam talenat" 2012. godine, kada je širu publiku osvojila svojim raskošnim glasom i sjajnom interpretacijom. U Srbiji je često predstavljaju kao srpsku Aretu Frenklin, stoji na sajtu RTS-a.

Život bez muzike ne može da zamisli. Ne voli samoću i zato se trudi da što više vremena provodi sa svojim najmilijima. Ako su svi zauzeti, Bojana hekla i štrika, a mnogo voli i da kuva.

Kao mala, želela je da bude velika, a pevanjem je počela da se bavi jer je imala tremu kada je samo svirala na instrumentu. Za prvi poljubac kaže da je bio smotan, sladak i nezaboravan. Ako ustane na levu nogu vrati se u krevet jer ne želi da drugi nadrljaju zbog njenog lošeg horoskopa. Obožava putovanja i volela bi da joj neke od sledećih destinacija budu Francuska zbog umetnosti i hrane, Irska zbog predela i piva, a Amerika, kako kaže, zbog svega: bluz, kaubojke, bajkeri, Čikago, mjuzikli, Las Vegas...

Ljubiteljima Pesme Evrovizije poručuje da nikada ne odustaju od onoga što vole i onoga koga vole, jer na kraju ostaje samo ljubav.

Takmičenje za Pesmu Evrovizije ove godine se održava u Beču, nakon što je prošle godine trijumfom austrijske predstavnice Končite Vurst ta zemlja dobila priliku da organizuje takmičenje.

Prvo polufinale u prestonici Austrije održaće se 19. maja, kada nastupa i srpski predstavnik, drugo polufinale dva dana kasnije, dok će pobednik 60. Pesme Evrovizije biti izabran u velikom finalu 23. maja.

124 Re: Eurovision Song Contest taj Pon 16 Feb 2015, 14:48

Lazar_

Administrator
Administrator
Pesme i nisu nešto, ali sam navijao za Bojanu samo zbog glasa. Devojka razbija kako peva  idemo

125 Re: Eurovision Song Contest taj Pon 16 Feb 2015, 19:53

_Stefan

Administrator
Administrator
Ja sam jedino odslušao njenu pesmu, prosek.
Uglavnom mnogo bolja od Moje stare cipele, Ljubav je svuda i ostalih.

126 Re: Eurovision Song Contest taj Pon 16 Feb 2015, 20:36

Lazar_

Administrator
Administrator
Jeste, bolja je happy

127 Re: Eurovision Song Contest taj Pon 16 Feb 2015, 23:48

Maja

V.I.P. član
V.I.P. član
Obe pesme su lepe.Pesma Suze za kraj je ozbiljnija i mozda bolja,ali mislim da mnogi vole drugacije,neobicno,veselije,pa je zato pobedila pesma Ceo svet je moj.Bojana je lepo pevala i pesma je veoma lepa,zanimljiva i neobicna.

128 Re: Eurovision Song Contest taj Uto 17 Feb 2015, 10:54

Lilly

Moderator
Moderator
Sve tri pesme su mi iste, ni po cemu se ne izdvajaju. Navijala sam za Aleksu jer ga gotivim od ranije.

129 Re: Eurovision Song Contest taj Ned 08 Mar 2015, 17:21

_Stefan

Administrator
Administrator
Pankeri s Daunovim sindromom i autizmom predstavnici Finske na Evroviziji!

Na takmičenju za Pesmu Evrovizije, Finsku će u maju u Beču predstavljati grupa pank muzičara s poteškoćama u razvoju, kao prvi pank bend u istoriji Evrosonga, prenosi “BBC”.

Pank- kvartet PKN, punog imena “Pertti Kurikan Nimipaivat” (Imendan Pertija Kurike), odabran je većinom glasova finskih gledalaca na kvalifikacionom takmičenju i već je označen na kladionicama kao jedan od favorita, odmah iza Italije i Estonije.
Članovi benda imaju Daunov sindrom, odnosno autizam, a okupili su se na jednoj humanitarnoj radionici nakon čega je o njima 2012. snimljen i nagrađivani dokumentarni film “Kovasikajuttu” (Pankerski sindrom).
Na Evroviziji će izvesti pesmu “Aina Mun Pitaa” (Uvek moram), koja se bavi frustracijama u suočavanju s pravilima svakodnevnog života poput zdrave prehrane i obaveza u kući kao što je raspremanje ili pranje.
“Mi se bunimo protiv društva na drugačije načine, ali nismo politični”, kazao je za “Guardian” basista Sami Hele.
“Ne želimo da ljudi glasuju za nas iz sažaljenja jer nismo toliko različiti od drugih – mi smo samo obični momci s mentalnim hendikepom”, kaže Hele.
Finskoj je dosad jedinu pobedu na Evroviziji doneo hevi-metal bend “Lordi” 2006. pesmom “Hard Rock Hallelujah”.

130 Re: Eurovision Song Contest taj Pon 25 Maj 2015, 12:02

_Stefan

Administrator
Administrator
Švedska pobednik Pesme Evrovizije, Srbija na 10. mestu

Završena je jubilarna 60. Pesma Evrovizije. Nakon 40 učesnika, a prvi put i Australije, spektakularnog otvaranja, prvog i drugog polufinala, u finalu se predstavilo 27 zemalja.

Zemlje učesnice dale su sve od sebe da ponesu titulu pobednika Pesme Evrovizije za 2015. godinu i svojoj zemlji obezbede radost, ponos i pravo na organizovanje sledećeg Evrosonga. Beč se maksimalno potrudio da slogan "Gradimo mostove" zaživi, a na kraju večeri, publika i stručni žiri izabrali su pobednika - Mansa Zermerleva iz Švedske sa pesmom "Heroes" i osvojenih 365 poena.

Na drugom mestu sa 303 poena našla se Rusija koju je predstavljala Polina Gagarina pesmom "A Million Voices", dok je treća Italija za koju je pesmu "Grande Amore" pevao trio Il Volo i dobio 292 poena.

U "Top 10" plasirale su se i Belgija, Australija, Letonija, Estonija, Norveška, Izrael i Srbija.

Predstavnica Srbije Bojana Stamenov sa pesmom "Beauty Never Lies" u finalu je imala veoma zapažen nastup. Ona je još u prvom polufinalu postala miljenica novinara i gledalaca u dvorani, a ni reakcija nije izostala - nekoliko gromoglasnih aplauza publike u toku i nakon nastupa srpske predstavnice koja je zajedno sa njom pevala stihove pesme.

Evropa i Australija ove jubilarne godine odlučile su da Švedska, tri godine nakon pobede u Bakuu, u maju sledeće godine ponovo organizuje Pesmu Evrovizije.

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 13 od 14]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu